PITy 2014 - darmowy program do rozliczenia PIT za rok 2013

Bezpłatny program do rozliczania zeznań rocznych PIT 2013/2014

Termin składania pit 2014

2014-01-16

Program PITy za 2013/2014 rok

Jeśli w pity 2014 czasie roku obywatel pity 2014 przekroczył zarobki z jednostki gospodarczej w sumie 150.000 euro – za aktualny rok składa Pit-28, a za rok późniejszy nie może rachować podatku dochodowego wg zasad ryczałtu.

Utworzenie zeznania PIT-39 jest dziecinnie proste, jeśli korzystamy z programu PITY 2013, jaki można znaleźć na stronie epodatki.eu. Niniejszy program nie dość, że wykona za Ciebie wszelkie rachunki, to także będzie Ci podpowiadał co wpisać w danym polu, a także jakie załączniki dołączyć do zeznania podatkowe.

Rozliczenie zobowiązania podatkowego z poza granic Polski w kraju zależy od reguł ujętych w pakcie o stronieniu od podwójnego opodatkowania sygnowanej z danym krajem.

pit 36 druk program 2013 2014

Po skierowaniu zeznania podatkowego PIT przez Net należy pobrać i zachować Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), ponieważ jest ono dowodem traktowanym na równi z dowodem nadania listu poleconego, czy potwierdzeniem złożenia pit-u w urzędzie skarbowym. Zwykle można go wydrukować już po kilku minutach od wysłania deklaracji podatkowej PIT. Jest to ważny dokument, który odpowiada pieczątce podbijanej na tradycyjnym wydruku i jest potwierdzeniem, że dokonaliśmy obowiązkowego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Niesamowicie powszechnie przesłanką do utworzenia PIT-38 jest PIT-8C wypełniony nam przez biuro maklerskie obsługujące rachunek kapitałowy inwestora.

Wykorzystując nasz bezpłatny program do PIT masz możliwość szybkiego rozliczenia się z PIT-28, PIT-36, PIT-37, PIT-38, PIT-39 oraz z wszystkich wymaganych załączników.

Zeznanie podatkowe tworzone za rok 2013 drogą elektroniczną nie wymaga kwalifikowanego e-podpisu. Stąd też Urząd Skarbowy musi mieć możność zweryfikowania, czy dane zeznanie podatkowe rzeczywiście zostało wypełnione przez jednostkę do tego upełnomocnioną.

pity 2013 program

Podatnik otrzymujący zarobki z tytułu wynajmu okazjonalnego przesyła Pit-28, gdy poinformował do 20 dnia miesiąca kolejnego po miesiącu pozyskania początkowego przychodu z tytułu dzierżawy, najmu, podnajmu, poddzierżawy oraz porozumień o pokrewnym charakterze - w wypadku pierwszego przychodu w grudniu, oświadczenie musimy oddać do końca pity 2014 roku.

Druk PIT-28 musi jednak zostać złożona stosunkowo dużo wcześniej, ponieważ już do 31 stycznia roku poprzedzającego rozliczenie podatkowe za dany rok, co oznacza, że gdybyśmy chcieli skorzystać z ryczałtu w roku 2014 należy już 20 stycznia 2013 zadeklarować to w Urzędzie pity 2014 Skarbowym.

Przygotowanie formularza PIT-37 za 2013 rok nie jest niczym trudnym, jeśli mamy pod ręką dobry i szybki program do PIT. Za pomocą naszego programu do PIT zeznanie podatkowe wypełnisz dosłownie w ciągu kilku minut.

Na początku nowego roku podatkowego wszyscy podatnicy muszą utworzyć własne druki PIT roczne, na przykład Pit-37, Pit-36, Pit-28.

Pit przez internet, bez bezpiecznego podpisu może zostać złożony jako zeznanie roczne lub korekta zeznania rocznego. Nie ma w tym ograniczeń. Przez net można na dodatek złożyć poprawkę pity 2014 deklaracji sprzed lat. Jako dane identyfikujące podaje się dochód z roku, którego dotyczy korekta. Można też złożyć korekty PITów drogą konserwatywną. Ale uważajcie – korygować przez internet można tylko te deklaracje, które w danym roku można było składać przez internet. Pamiętaj, że jeśli dostarczałbyś deklarację standardowo, to obecnie musisz ją w ten sposób skorygować.

Pobierz nasz bezpłatny program do PIT-37 z rozliczampodatki.pl.

W programie mała księgowość TaxMachine dostępne jest też ponad 300 aktywnych formularzy, w tym pity 2014 większość aktualnych druków dla Urzędu Skarbowego w wielu kategoriach, np. magazyn, program do faktur, kadry i płace, dokumenty księgowe itp.

Apendyksy PIT-37 - rozliczenie PIT 37 2013/2014. Wypełniając oświadczenie podatkowe, nierzadko zapominamy, że powinniśmy do niego dorzucić właściwe załączniki. Przyjrzyjmy się kto i w jakiej sytuacji winien podpiąć dodatki do zeznaniu PIT-37?.

Od dzisiaj możesz błyskawicznie i pewnie rozliczyć się z podatku za 2013 rok za pomocą internetu. Nie musisz nic ściągać- utwórz PIT online!

W wypadku rezygnacji z objęcia opodatkowaniem ryczałtem – pisemne oświadczenie o wycofaniu się oddać należy najpóźniej do dnia 20 stycznia.

Blankiet PIT-28 - pity 2014 zgłoś chęć stosowania PIT-28 za 2013 rok do 20 stycznia!.

Stosując wymieniony program do PIT za 2013 rok możesz wypełnić zdecydowanie szybciej druki PIT za 2013 rok. Za pomocą omawianego programu bez problemu rozliczysz: PIT-39, PIT-36L, PIT-36, PIT-38, PIT-28, PIT-37. Prezentowany program PIT obsługuje również wszelkie załączniki PIT jakie mogą okazać się pomocne przy rozliczaniu z PIT 2013/2014.

Na abcpodatkowe.pl sporządziliśmy w pełni funkcjonalną internetową wersję niniejszego programu do PITów. Za jej pomocą rozliczysz się z każdego możliwego formularza PIT. Tak samo jak w wersji do pobrania na własny komp masz możliwość rozliczyć się z PIT-39, PIT-36, PIT-28, PIT-38, PIT-37, PIT-36L. Prezentowany program online automatycznie zapyta cie o to jakie apendyksy chcesz dołączyć do swojego zeznania podatkowego.

Odejmując odliczenie prorodzinne na dzieci osoba sporządzająca zeznanie PIT wprowadzić musi numery PESEL dzieci i ilość dzieci, a w przypadku niedostatku pity 2014 tych numerów - daty urodzenia, imiona, nazwiska dzieci.